PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32900}

Champion

Undisputed
7,0 24 239
ocen
7,0 10 1 24239
4,6 7
ocen krytyków
Champion
powrót do forum filmu Champion

finalowa walka

ocenił(a) film na 6

do bólu przewidywalna, typowa jak w np. w każdym "Rocky", czyli najpierw łomot, pare razy lezy i nagle "niespodziewanie" sytuacje sie odwraca i wygrywa główny bohater.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
KiecolPB

wiem, że zawsze dobro wygrywa, ale musi zawsze najpierw wpier... dostawac? dla zaskoczenia zrobiliby raz ze od poczatku do konca dobro kontroluje walke...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
KiecolPB

W 6 części...

ocenił(a) film na 7
mkbewe1

Zgadzam się. Ale tak wyglądają nie tylko walki bokserskie. Niemal wszystkie pojedynki tych wyraźnie spolaryzowanych bohaterów są jednakowe. Nawet widziałem to w "Rytuale" gdzie egzorcysta najpierw dostaje po dupie a potem spuszcza diabelskiemu szatanowi łomot. Tylko w oryginalnych filmach są zaskakujące rezultaty.

ocenił(a) film na 3
zamoy222

Ten film był nawet bardziej przewidywalny niż wiele innych. Od początku było wiadomo jak się skończy - zero zaskoczenia. Autor dialogów przegrałby w rywalizacji nawet z twórcą tychże z "Cast away - poza światem". Słaba muzyka - jakieś rapowe popłuczny, nawet własny hymn narodowy tym czymś potraktowali. Gwałt na striptizerce (element "fabuły") - to brzmi jak kawał z Familiady autorstwa imć Strasburgera. Pseudofabuła o tym, że najważniejszy jest szacunek i że trzeba go sobie wywalczyć pięściami, bo inaczej się po prostu nie da - żenujące. Gra aktorska - brak mi słów. Podsumowując - jak to ktoś kiedyś napisał komentując zupełnie inny film na podobnym lub nawet wyższym poziomie - "targetem filmu są czarnoskóre amerykańskie dwunastolatki wychowujące się na filmach z tv, których rodzice leżą gdzieś w pokoju obok zalani/zaćpani w trupa", więc czego więcej można było oczekiwać. Ocena moim zdaniem stanowczo za wysoka.

baxter21

Bzdura. Widcć, ze nie masz pojecia o czym mowisz... Gwalt na striptizerce to w usa powazne przestepstwo, ogolnie to jest bardzo powazne i tak na prawde wystarczy ze babka uzna ze zostala zgwalcona przez typa i juz moze byc pewna ze gosc skonczy w celi.
Druga sprawa, szacunek. Bokserzy są ludźmi z kompleksem, ktorzy boja sie ze zostana zaatakowani. to jest wlasnie calkowita prawda. Tak na prawde to co widzisz w tv jak sie boskerzy na ringu napieprzaja to jest tylko jedna walka... tak to oni sie trzepia wszedzie i z kazdym. Bardzo czesto sa to przestepcy. Kiedy trafia sie do takiego wiezienia, w ktorym ludzie odsiaduja wyroki dozywotnie (czyli po 500 lat, bo w usa nie ma dozywocia), nie ma sie zadnego szacunku, i mozna go sobie wyrobic napierdalajac sie z takimi przestepcami, bo takie sa amerykanskie realia. Bokserzy szczegolnie... to sa fajterzy, wiecznie oceniani i obserwowani. Kazdy taki zbir z wyrokiem mysli czy dalby rade takiemu a nie innemu. szczegolnie kiedy znany bokser przyjezdza do wiezienia, bo taka gratka sie nie zdarza czesto, zeby moc sie zmierzyc z najlepszym piesciarzem na swiecie.
To z czarnymi dwunastolatkami to juz jest zwykle chamstwo i brak wiedzy. Malo jest takich domow czarnych w ktorych ktos cpa (rodzic), (o nastolatkach nie mowie, bo w Polsce niemalze kazdy nastolatek cpa), gdyz zazwyzaj staraja sie nie uchodzic za takich i prowadzic normalne zycie, bo w koncu od 50 lat dopiero moga, a taka bieda jak u czarnych czasem wystepuje jest wina zlego systemu ktory sprzyjal staczaniu sie czarnych przez ponad 200 lat. W Polsce narkotyki to jest plaga. W Warszawie dziennie aresztuje sie kilku dealerow narkotykowych (ciezszych, typu feta, koka), wiec lepiej nie udzielaj sie jak nie masz pojecia na dany temat. W dodatku gra aktorska byla swietna, jedynie ten Chambers nie pasowal do filmu. Reszta byla kozacka.
Postacie w filmach, ktore wg mnie byly the best:
- Hutchen (wspaniala gra snipesa)
- Ripstein (rowniez switna gra)

ocenił(a) film na 3
hypnosse

Ciekawa analiza psychologiczna "bokserów". Jakiś gość tego rodzaju w kręgu znajomych, dogłębna analiza filmografii w stylu Rocky, Kickboxer, Karate Kid, etc., kilka latek spędzonych w USA na zmywaku czy po prostu mieszkasz w polskim bloku w jakimś większym mieście? :> Odpowiedź na pytanie jest zbyteczna - tak gwoli jasności.
Cytat a propos dwunastolatków przytoczyłem, bo mi się skojarzył po prostu. Wiem, że to stereotyp na maxa i mam to w głębokim poważaniu (czyt. w dupie). Z resztą, po co ja się wywnętrzam dyskutując z kimś kto ma konto od dwóch tygodni, ocenia Kac Vegas na 1, Modę na sukces na 10 i pewnie jeszcze zlizuje smarki spod nosa. Podsumowując posta wyżej - zostałem objechany przez trolla internetowego - czuję się tym faktem niezmiernie wyróżniony. Wyrazy uznania z tego powodu przyjmuję również w postaci przelewu na konto - tylko drachmy , tudzież eurogąbkach o ile taka waluta jeszcze funkcjonuje. Z tego miejsca chciałbym pozdrowić trolle, orki, gobliny i innych przedstawicieli gatunków uważanych dotychczas za ginące. Rozmnażajcie się - ku chwale ojczyzny ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones